O nás

3D tiskem se intenzivně zabýváme od roku 2015, konstrukcí 3D objektů na PC se zabýváme téměř 20 let.

Nejprve jsme si zadávali 3D tisk našich objektů v USA a poté jsme využívali mezinárodní portál www.3dhubs.com, kde nám 3D tisk zajišťovali zde registrované firmy v Praze.

obr. první objekty vytištěné v USA a přes 3DHubs.com

V 2017 roce jsme začali intenzivně pracovat na vývoji vlastní 3D tiskárny, která by využívala některé technické výhody jiných výrobců a řešila problémy, které konkurence neřeší.

Cílem bylo postavit 3D tiskárnu za české ceny ale při kvalitě konstrukce i 3D tisku na úrovni špičkových 3D tiskáren v EU (Ultimaker 3 extended, BCN3D Sigma Release 2017 apod.).

Výsledkem byla 3D tiskárna Little Monk 1 a Little Monk 2 (již s duálním tiskem).

vývojová verze tiskárny Little Monk

Little Monk 01

Little Monk 02

vývojové pracoviště

Vedle toho jsme již od roku 2015 intenzivně studovali ekonomické a podnikatelské aspekty 3D tisku na University of Illinois Campaign, kde jeden z našich kolegů obdržel celou řadu certifikátů:

“> Specialization in 3D printing – 3D printing Software
“> Specialization in 3D printing – Application
“> Specialization in 3D printing – Revolution
“> Marketing v Digitálním světě

Naším cílem je zavést 3D tisk do běžné výuky na školách, nejen jako raritu a digiální technologii budoucnosti, ale jako běžný nástroj, který na straně jedné ulehčuje práci pedagogům, ale umožňuje i rozšířit výuku předmětů o nové možnosti.
Spolupracujeme s obcemi (zřizovateli ZŠ), ale i s vedením škol na záměrech vybudovat „Kluby 3D tisku“ a nastavit mechanismy chodu tak, aby byl jejich provoz udržitelný.